Festo 8063554. Axial kit EAMM-A-M48-75GA
€257.19
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-8063554
Manufacturer Nr.
EAMM-A-M48-75GA
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€257.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2256396. Axial kit EAMM-A-D32-40G-S1
€272.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063472. Axial kit EAMM-A-L48-60PA
€200.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 17 Nm |
| Product weight | 701 g |
| Interface code, actuator | M48 |
| Interface code, motor in | 75GA |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-M48-75GA |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568441579 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











