Aventics Series CH01 0821201004 NG4 (G1/8)LIM DEBIT 2
€34.21
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821201004
Manufacturer Nr.
0821201004
NG4 (G1/8)LIM DEBIT 2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€34.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Entsperrbares Rückschlagventil, Serie NR02 0821003046 Dank vieler Anschlussoptionen sind AVENTICS Rückschlagventile der Serie NR02 individuell einschraubbar und auch für den direkten Einbau in der Leitung geeignet. Rückschlagventile NR02 mit pneu
€78.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Check-choke valve, Series CC02-AL R412007688 CC02-AL-G018-DA06-2_1_K_LN
€23.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Port 1 | G 1/8 |
| Port 2 | G 1/8 |
| Medium | Compressed air |
| Compressed air connection type 2 | Internal thread |
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Throttle bore Ø | 2 mm |
| Flow Qn | 140 l/min |
| Weight | 0.035 kg |
| Housing material | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Material flow control screw | Steel |
- Qn = 38 l/min ... 2800 l/min
| Manufacturer Nr. | 0821201004 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.035000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











