Aventics Winkel-Kugelhahn, Serie QR1-BWG R432000379 QR1-S-BWG-D014-N038
€25.16
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R432000379
Manufacturer Nr.
R432000379
QR1-S-BWG-D014-N038
Frequently Bought Together
-
This Item:
€25.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series 581, size 3 5813672530 V581-5/2AR-024DC-I3-ACNO-HNX-AA-D-S-T0
€223.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480170908 PRA-DA-040-1050-0321111100000000000000-B
€182.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Bauart | Kugelhahn |
| Medium | Druckluft |
| Druckluftanschluss 1 | 3/8 NPT |
| Typ Druckluftanschluss 1 | Außengewinde |
| Druckluftanschluss 2 | Ø1/4 |
| Typ Druckluftanschluss 2 | Steckanschluss |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Mediumstemperatur min. | 0 °C |
| Mediumstemperatur max. | 60 °C |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Durchfluss Qn | 1250 l/min |
| Liefereinheit | 5 Stück |
| Gewicht | 0.068 kg |
| Werkstoff Gehäuse | Polybutylenterephthalat |
| Werkstoff Handhebel | Polybutylenterephthalat |
- Qn = 500 l/Min ... 2 600 l/Min
| Manufacturer Nr. | R432000379 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.068000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





