Festo 8063572. Axial kit EAMM-A-M80-120GB
€705.64
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-8063572
Manufacturer Nr.
EAMM-A-M80-120GB
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€705.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3002636. Foot mounting HPE-150
€63.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8058963. Parallel kit EAMM-U-70-D50-60RA-96
€696.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 60 Nm |
| Product weight | 1842 g |
| Interface code, actuator | M80 |
| Interface code, motor in | 120GB |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-M80-120GB |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568441715 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










