Festo 1745186. Axial kit EAMM-A-K95-190A
€1,034.37
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1745186
Manufacturer Nr.
EAMM-A-K95-190A
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,034.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1210419. Parallel kit EAMM-U-60-D32-57A-91
€488.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558016. Motor flange EAMF-A-L27-55A
€51.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 192 Nm |
| Product weight | 3680 g |
| Interface code, actuator | K95 |
| Interface code, motor in | 190A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-K95-190A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568246488 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











