Festo 4067069. Motor flange EAMF-A-48B-40G
€136.71
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-4067069
Manufacturer Nr.
EAMF-A-48B-40G
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€136.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3356796. Axial kit EAMM-A-D100-100A
€446.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3637958. Axial kit EAMM-A-S38-60P-G2
€139.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 134 g |
| Interface code, motor in | 40G |
| Interface code, clutch housing | 48B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-48B-40G |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568274061 |
| Weight | 0.130000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










