Festo 560696. Motor flange EAMF-A-62B-87A
€87.45
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-560696
Manufacturer Nr.
EAMF-A-62B-87A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€87.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 5200234. Coupling EAMD-42-40-11-16X25
€88.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 530085. Coupling EAMC-B-15-22-5-5
€78.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 244 g |
| Interface code, motor in | 87A |
| Interface code, clutch housing | 62B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-62B-87A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568207519 |
| Weight | 0.240000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











