Festo 2789214. Clamping sleeve EAMH-86-6-C27.3
€53.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2789214
Manufacturer Nr.
EAMH-86-6-C27.3
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€53.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2256400. Axial kit EAMM-A-D40-60G
€266.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1354110. Clamping sleeve EAMH-145-25-C34-P
€117.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 86 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 10.2 kgmm² |
| Product weight | 122 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-86-6-C27.3 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568266448 |
| Weight | 0.115000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









