Festo 1354092. Clamping sleeve EAMH-50-5-C13.6-P
€59.75
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1354092
Manufacturer Nr.
EAMH-50-5-C13.6-P
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€59.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1354099. Clamping sleeve EAMH-60-12-C18.1-P
€73.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3356931. Axial kit EAMM-A-D100-100A-S1
€502.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 50 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 6000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 0.39 kgmm² |
| Product weight | 20 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-50-5-C13.6-P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568105457 |
| Weight | 0.019000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










