€154.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1593914
Manufacturer Nr.
EAMK-A-D100-77A/B
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€154.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063470. Axial kit EAMM-A-L38-72GA
€193.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562646. Axial kit EAMM-A-P6-38A-40A
€118.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 1760 g |
| Interface code, actuator | D100B |
| Interface code, clutch housing | 77A 77B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-D100-77A/B |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568243135 |
| Weight | 1.800000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











