Festo 1354283. Counter bearing EAMG-U1-86
€64.46
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1354283
Manufacturer Nr.
EAMG-U1-86
Counter bearing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€64.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1976465. Axial kit EAMM-A-D32-40P
€170.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2784184. Guide unit EAGF-V2-KF-50-400
€780.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 86 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 83 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMG-U1-86 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568105556 |
| Weight | 0.085000 |
| HS-Code | 84833080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











