Festo 558012. Coupling housing EAMK-A-L48-48A
€48.91
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-558012
Manufacturer Nr.
EAMK-A-L48-48A
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€48.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8062814. Guide axis ELFC-KF-60-300
€359.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1460111. Motor flange EAMF-A-48C-60G/H
€121.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 171 g |
| Interface code, actuator | L48 |
| Interface code, clutch housing | 48A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-L48-48A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568096595 |
| Weight | 0.175000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










