Festo 560691. Motor flange EAMF-A-38B-42A
€49.05
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-560691
Manufacturer Nr.
EAMF-A-38B-42A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€49.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3637961. Axial kit EAMM-A-S48-55A-G2
€139.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562615. Sensor rail EAPR-S1-S-20-25
€31.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 88 g |
| Interface code, motor in | 42A |
| Interface code, clutch housing | 38B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-38B-42A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568098179 |
| Weight | 0.090000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











