Festo 1460112. Motor flange EAMF-A-62A-60G/H
€118.55
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1460112
Manufacturer Nr.
EAMF-A-62A-60G/H
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€118.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8062831. Guide axis ELFC-KF-80-1000
€501.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2802708. Parallel kit EAMM-U-86-D50-87A-102
€662.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 230 g |
| Interface code, motor in | 60G 60H |
| Interface code, clutch housing | 62A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-62A-60G/H |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568263478 |
| Weight | 0.230000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











