Festo 197584. Silencer UO-1/4
€10.09
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-197584
Manufacturer Nr.
UO-1/4
Silencer
Frequently Bought Together
-
This Item:
€10.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 165005. Silencer UC-QS-3H
€5.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 35528. Low consumption air gun LSP-1/4-D
€22.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| Design | Open silencer |
| Symbol | 00991473 |
| Operating pressure | 0 MPa ... 0.8 MPa |
| Operating pressure | 0 bar ... 8 bar |
| Operating medium | Compressed air to ISO 8573-1:2010 [7:4:4] |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B1/B2-L |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 8 g |
| Pneumatic connection | G1/4 |
| Material shock absorber insert | PE |
| Material screwed plug | PE |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | UO-1/4 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568045395 |
| Weight | 0.007100 |
| HS-Code | 84879090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










