Frequently Bought Together
-
This Item:
€3.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 152647. Displacement encoder MLO-POT-360-LWG
€801.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 178301. Displacement encoder MME-MTS-1500-TLF-AIF
€2,049.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type of mounting | On solenoid valve via M3 central screw |
| Mounting position | optional |
| Product weight | 22 g |
| Electrical connection | 3-pin Angled socket Type A To DIN EN 175301-803 Square design MSC Square design MSN1 |
| Cable fitting | Pg 9 |
| Cable diameter | 6 mm ... 8 mm |
| Nominal cross section conductor | 1.5 mm² |
| Degree of protection | IP65 |
| Ambient temperature | -25 °C ... 90 °C |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material housing | Polymer |
| Housing colour | Black |
| Manufacturer Nr. | MSSD-C-4P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568037345 |
| Weight | 0.030000 |
| HS-Code | 85366990 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











