Aventics Pressure regulator, Series AV R422103084 AV-D6
€214.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422103084
Manufacturer Nr.
R422103084
AV-D6
Frequently Bought Together
-
This Item:
€214.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480674881 MSC-DA-012-0020-HG-EE-EE-02-M-S-0-0-ACC
€784.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Bulkhead connector, through internal thread 1823391228 FPT-S-RSG-G038-G038
€7.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Controlled port | 2, 4 |
| Compressed air connection type input | push-in fitting |
| Compressed air connection output | Ø 6 |
| Regulation range min. | 0.5 bar |
| Regulation range max. | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Min. medium temperature | -10 °C |
| Max. medium temperature | 60 °C |
| Medium | Compressed air |
| Repetitive precision | ± 10 % |
| Weight | 0.02 kg |
| Housing material | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R422103084 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.020000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





