Aventics Throttle module R422003578 AV D8 BIDIR
€91.49
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422003578
Manufacturer Nr.
R422003578
AV D8 BIDIR
Frequently Bought Together
-
This Item:
€91.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480326945 AS3-ACC-G038
€411.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480765440 AV-AV03X9-IO-LINK
€1,346.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | direction of throttle 2 ▶ 1↩direction of throttle 1 ▶ 2 |
| Compressed air connection type input | push-in fitting |
| Compressed air connection output | Ø 8 |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Min. medium temperature | -10 °C |
| Max. medium temperature | 60 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.115 kg |
| Housing material | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R422003578 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.115000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




