Aventics End plate right R412020078 AV05-ENDPLATE-INT
€115.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412020078
Manufacturer Nr.
R412020078
AV05-ENDPLATE-INT
Frequently Bought Together
-
This Item:
€115.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480191573 167-DA-080-0160-DMT4-0210HCW0000-0000S0S
€685.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480773344 AV-AV03X12-ETHERCAT
€2,513.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | End plate |
| Compressed air connection 12 | Ø 6 |
| Compressed air connection 14 | Ø 6 |
| Delivery unit | 1 piece |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Min. medium temperature | -10 °C |
| Max. medium temperature | 60 °C |
| Weight | 0.08 kg |
| Housing material | Polyamide fiber-glass reinforced |
| Screws material | Steel |
| Manufacturer Nr. | R412020078 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.080000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




