Aventics Compressed air tubing, Series TU1-S-PUR R412009991 TU1-S-PUR-010-0125-BU-0050
€3.56
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412009991
Manufacturer Nr.
R412009991
TU1-S-PUR-010-0125-BU-0050
Aventics Compressed air tubing, Series TU1-S-PUR R412009991 TU1-S-PUR-010-0125-BU-0050 is available to buy in increments of 50
Frequently Bought Together
-
This Item:
€3.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Tubing clamp for reinforced plastic tubing, DIN 3017 form A 1821310001 D 10-16, SS, DIN 3017 FORM A
€1.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Compressed air tubing, Series TU1-X-PUR 1820712087 TU1-X-PUR-012-0200-BK-0025-WH
€15.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| External Ø | 10 mm |
| Bending radius min. at 20°C | 45 mm |
| Wall thickness | 1.25 mm |
| Color | Blue |
| Min. ambient temperature | -30 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Max. working pressure at 20°C | 10 bar |
| Delivery unit length | 50 m |
| Weight per meter | 0.042 kg |
| Material | Polyester polyurethane |
| Manufacturer Nr. | R412009991 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.042000 |
| HS-Code | 39173200 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





