Aventics Subbases and accessories 8985003902 V740-INPUT
€27.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8985003902
Manufacturer Nr.
8985003902
V740-INPUT
Frequently Bought Together
-
This Item:
€27.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480751675 AV-AV03X11-PROFINETIO
€2,343.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480044531 TRB-DA-032-0250-0-2-2-4-1-1-BAS
€148.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | Supply plate, complete with O-rings |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -15 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.245 kg |
| Material base plate | Polyoxymethylene |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 8985003902 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.245000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





