€53.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-102GA0418
Manufacturer Nr.
102GA0418
Very compact units
Easy tube insertion for rapid assembly of pneumatic circuits
Positive tube anchorage
Simpler pneumatic systems
Frequently Bought Together
-
This Item:
€53.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 233130900. Single Shut Off Quick Release Couplings
€3.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 102471438. Pneufit Push-In Fittings
€23.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 ... 80 °C |
| Operating Pressure | 1 ... 10 bar |
| O/D Tube | 4 mm |
| Thread | G1/8 |
| Materials - Body | Nickel plated brass |
| Range | 102GA |
| Series | Pneufit |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | 102GA0418 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought






