Norgren M/6025/50. Roundline double acting cylinder, 25mm diameter, 50mm stroke
€370.44
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-M/6025/50
Manufacturer Nr.
M/6025/50
Rugged, compact units
Integral rear eye mounting
Corrosion resistant construction
Synthetic rubber buffers at end of stroke
Frequently Bought Together
-
This Item:
€370.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren M/162050/ME/270 DREH-MZYL ZAPFEN
€1,315.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren M/50220/10. Clamping double acting cylinder, 20mm diameter, 10mm stroke
€184.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 ... 80 °C |
| Operating Pressure | 2 ... 10 bar |
| Port Size | G1/8 |
| Cylinder diameter | 25 mm |
| Stroke Length | 50 mm |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51010102 |
| Range | M/6000 |
| Series | Martonair |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | M/6025/50 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





