Festo 8063508. Axial kit EAMM-A-L62-120GA
€493.51
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-8063508
Manufacturer Nr.
EAMM-A-L62-120GA
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€493.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562633. Sensor rail EAPR-S1-S-46-800/840-S
€80.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 5030235. Coupling EAMD-30-22-16-10X12
€112.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 47 Nm |
| Product weight | 1558 g |
| Interface code, actuator | L62 |
| Interface code, motor in | 120GA |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-L62-120GA |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568441265 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











