Festo 8034549. Sub-base VMPA1-FB-AP-4-1-T1-RV
€78.17
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-8034549
Manufacturer Nr.
VMPA1-FB-AP-4-1-T1-RV
Sub-base
Frequently Bought Together
-
This Item:
€78.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 549113. Regulator plate VMPA2-B8-R6C2-C-06
€155.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 539502. Multi-pin CPV14-VI-P2-1/8-D
€89.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Width | 49 mm |
| Length | 107.3 mm |
| Grid dimension | 10.5 mm |
| Max. number of valve positions | 4 |
| Operating pressure | -0.09 MPa ... 1 MPa |
| Operating pressure | -0.9 bar ... 10 bar |
| Pilot pressure | 0.3 MPa ... 0.8 MPa |
| Pilot pressure | 3 bar ... 8 bar |
| Operating medium | Compressed air to ISO 8573-1:2010 [7:4:4] |
| Corrosion resistance class CRC | 0 - No corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B1/B2-L |
| Ambient temperature | -5 °C ... 50 °C |
| Product weight | 190 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material sub-base | Die-cast aluminium |
| Manufacturer Nr. | VMPA1-FB-AP-4-1-T1-RV |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568429225 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










