Festo 1490100. Motor flange EAMF-A-38A-67A
€63.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1490100
Manufacturer Nr.
EAMF-A-38A-67A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€63.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1589544. Parallel kit EAMM-U-110-S95-80G-207
€1,347.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 552160. Coupling housing EAMK-A-D60-64B
€184.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 178 g |
| Interface code, motor in | 67A |
| Interface code, clutch housing | 38A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-38A-67A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568263522 |
| Weight | 0.175000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











