Festo 2789359. Clamping sleeve EAMH-86-9-C27.3-P
€80.02
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2789359
Manufacturer Nr.
EAMH-86-9-C27.3-P
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€80.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063457. Axial kit EAMM-A-L38-57AA
€153.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8059048. Parallel kit EAMM-U-110-D80-84AA-120
€969.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 86 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 9 kgmm² |
| Product weight | 117 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-86-9-C27.3-P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568266493 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










