Festo 1976704. Motor flange EAMF-A-28B-40P
€59.17
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1976704
Manufacturer Nr.
EAMF-A-28B-40P
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€59.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1354102. Clamping sleeve EAMH-86-12-C27.3-P
€88.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063605. Axial kit EAMM-A-N48-120GA
€469.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 43 g |
| Interface code, motor in | 40P |
| Interface code, clutch housing | 28B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-28B-40P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568109004 |
| Weight | 0.045000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









