Festo 1593627. Coupling housing EAMK-A-D80-77A
€147.94
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1593627
Manufacturer Nr.
EAMK-A-D80-77A
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€147.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 570826. Covering EASC-G1-55-250
€49.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2218564. Axial kit EAMM-A-D60-80P-S1
€338.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 1200 g |
| Interface code, actuator | D80B |
| Interface code, clutch housing | 77A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-D80-77A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568243104 |
| Weight | 1.300000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











