Festo 2349279. Moment compensator DARD-L1-63-M
€195.26
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2349279
Manufacturer Nr.
DARD-L1-63-M
Moment compensator
Frequently Bought Together
-
This Item:
€195.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2490673. Self-aligning rod coupler CRFK-M16X1,5
€142.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 10771. Rod clevis SGA-M36X2
€407.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 63 |
| Radial deviation +/- | 4 mm |
| Corrosion resistance class CRC | 1 - Low corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B1/B2-L |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Max. permissible long-term load in force direction +/- | 5000 N |
| Product weight | 1000 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material adapter | Galvanised steel |
| Material bolt | Steel |
| Material bushing | Galvanised steel |
| Material joint | Galvanised steel |
| Material screws | Coated steel |
| Manufacturer Nr. | DARD-L1-63-M |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568253561 |
| Weight | 1.000000 |
| HS-Code | 84833080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











