Festo 1378473. Motor flange EAMF-A-95A-190A
€261.32
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1378473
Manufacturer Nr.
EAMF-A-95A-190A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€261.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063505. Axial kit EAMM-A-L62-90GA
€422.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8059063. Parallel kit EAMM-U-110-S95-84AA-207
€1,066.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 2907 g |
| Interface code, motor in | 190A |
| Interface code, clutch housing | 95A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-95A-190A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568231934 |
| Weight | 3.000000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










