Festo 1731466. Axial kit EAMM-A-P4-28B-28A
€249.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1731466
Manufacturer Nr.
EAMM-A-P4-28B-28A
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€249.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2733790. Seal-SET EADS-F-D50-100A
€73.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1465541. Parallel kit EAMM-U-145-D100-140A-188
€1,070.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 0.7 Nm |
| Product weight | 40 g |
| Interface code, actuator | P4-28B |
| Interface code, motor in | 28A |
| Interface code, clutch housing | 28B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-P4-28B-28A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568246327 |
| Weight | 0.095000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











