Festo 1087613. Motor flange EAMF-A-28D-28A
€103.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1087613
Manufacturer Nr.
EAMF-A-28D-28A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€103.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2154009. Parallel kit EAMM-U-50-D32-40P-78-S1
€508.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3181801. Coupling EAMC-56-58-19-20
€142.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 21 g |
| Interface code, motor in | 28A |
| Interface code, clutch housing | 28D |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-28D-28A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568226671 |
| Weight | 0.023000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










