Festo 552155. Coupling housing EAMK-A-D32-28B
€122.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-552155
Manufacturer Nr.
EAMK-A-D32-28B
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€122.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8059000. Parallel kit EAMM-U-86-S48-70GA-102
€862.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558325. Foot mounting HPE-185
€70.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 81 g |
| Interface code, actuator | D32A D32B |
| Interface code, clutch housing | 28B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-D32-28B |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568193843 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










