Festo 550986. Motor flange EAMF-A-44A/B-40G
€127.93
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-550986
Manufacturer Nr.
EAMF-A-44A/B-40G
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€127.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2946759. Axial kit EAMM-A-D32-60G-S1
€272.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1455671. Coupling EAMC-42-50-12-14
€88.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 87 g |
| Interface code, motor in | 40G |
| Interface code, clutch housing | 44A 44B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-44A/B-40G |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568193249 |
| Weight | 0.090000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











