Festo 552157. Coupling housing EAMK-A-D40-44A/C
€159.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-552157
Manufacturer Nr.
EAMK-A-D40-44A/C
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€159.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2748181. Parallel kit EAMM-U-70-D32-60G-96
€746.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2224996. Axial kit EAMM-A-R38-60P
€239.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 216 g |
| Interface code, actuator | D40A D40B D40C |
| Interface code, clutch housing | 44A 44C |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-D40-44A/C |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568193867 |
| Weight | 0.210000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










