€255.66
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-557987
Manufacturer Nr.
EAMM-A-K48-100A
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€255.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1532949. Parallel kit EAMM-U-110-D60-80G-120
€907.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1537000. Parallel kit EAMM-U-86-D60-52B/C-102
€586.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 17 Nm |
| Product weight | 800 g |
| Interface code, actuator | K48 |
| Interface code, motor in | 100A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-K48-100A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568204303 |
| Weight | 1.100000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











