Festo 5866. Pneumatic terminal LT-2-PK-3-DA
€9.28
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-5866
Manufacturer Nr.
LT-2-PK-3-DA
Pneumatic terminal
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 6847. Distributor LTV-2-PK-3
€4.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1206622. Silencer AMTE-M-H-G18
€1.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Operating pressure | 0.1 bar ... 8 bar |
| Operating medium | Compressed air to ISO 8573-1:2010 [-:-:-] |
| Note on operating and pilot medium | Lubricated operation possible (in which case lubricated operation will always be required) |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B1/B2-L |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 5.2 g |
| Pneumatic connection | Barbed fitting PK-3 |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | LT-2-PK-3-DA |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568019433 |
| Weight | 0.005100 |
| HS-Code | 39269097 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










