Festo 3717. Amplifier actuator VE-5
€518.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-3717
Manufacturer Nr.
VE-5
Amplifier actuator
Frequently Bought Together
-
This Item:
€518.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 5851. Cover plate CPL-1/4
€22.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 157601. Manual override AHB-MEB
€5.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Symbol | 00991864 |
| Operating pressure | 0.1 bar ... 0.3 bar |
| Pilot pressure | 0.3 bar |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B1/B2-L |
| Media temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Manufacturer Nr. | VE-5 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568110383 |
| Weight | 0.145000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










