Festo 529947. Motor flange EAMF-A-64A/C/D-100A
€139.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-529947
Manufacturer Nr.
EAMF-A-64A/C/D-100A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€139.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8062816. Guide axis ELFC-KF-60-500
€386.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063567. Axial kit EAMM-A-M80-90GB
€263.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 480 g |
| Interface code, motor in | 100A |
| Interface code, clutch housing | 64A 64C 64D |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-64A/C/D-100A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568164447 |
| Weight | 0.480000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











