Aventics Blanking plate 5802870000 ISO2
€40.87
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5802870000
Manufacturer Nr.
5802870000
ISO2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€40.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480655915 CVI-TRB-DA-080-0250-22-6-2-1-0-000-4-0
€733.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R424E22693 Ventile
€2,501.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Blanking plate |
| Frame size | ISO 2 |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Working pressure min. | -1 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Min. medium temperature | -20 °C |
| Max. medium temperature | 70 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 1 |
| Weight | 0.1 kg |
| Housing material | Die-cast aluminum |
| Material base plate | Die-cast aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 5802870000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





