Aventics Series CH01 0821201010 LIMITEUR DE DEBIT 1
€32.86
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821201010
Manufacturer Nr.
0821201010
LIMITEUR DE DEBIT 1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€32.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 3/2-way manual spool valve, Series ML 0820407001 3/2-SERIE ML-G1/2
€52.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Check-choke valve, Series CC02-AL 0821200238 CC02-AL-G014-DA06-1_2_SLS
€20.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Port 1 | G 1/8 |
| Port 2 | G 1/8 |
| Medium | Compressed air |
| Compressed air connection type 2 | Internal thread |
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Throttle bore Ø | 1 mm |
| Flow Qn | 38 l/min |
| Weight | 0.035 kg |
| Housing material | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Material flow control screw | Steel |
- Qn = 38 l/min ... 2800 l/min
| Manufacturer Nr. | 0821201010 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.035000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought








