Aventics 0821300895 (NL6-ACT-G100-GAU-PNB-AO-40,00-) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie NL6-ACT
€805.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821300895
Manufacturer Nr.
0821300895
Aventics 0821300895 (NL6-ACT-G100-GAU-PNB-AO-40,00-) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie NL6-ACT
Frequently Bought Together
-
This Item:
€805.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Filling unit, electrically operated, Series NL6-SSU 0821300959 NL6-SSU-G034-SOE-024-SS
€659.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Filter pressure regulator, Series NL6-FRE 0821300853 NL6-FRE-G034-GAU-PNB-AO-40,00
€493.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 12000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Filterbehälter | Behälter PC ohne Schutzkorb |
| Ölerbehälter | Behälter PC ohne Schutzkorb |
| SAP-Kurztext | NL6-ACT-G100-GAU-PNB-AO-40,00-PNB-ON |
| Manufacturer Nr. | 0821300895 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










