Aventics End plate left R432037645
€45.56
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R432037645
Manufacturer Nr.
R432037645
Aventics R432037645 Endplatte links
Frequently Bought Together
-
This Item:
€45.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822496500 KPZ-SA-063-0005-0021234110000200000000-B
€183.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480146604 RTC-DA-050-6731-BV-MM40S44BLP000P0P0
€4,031.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Base plate |
| Compressed air connection 1 | G 3/8 |
| Port 3 / 5 | G 3/8 |
| Frame size | ISO 1 |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -15 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Min. medium temperature | -15 °C |
| Max. medium temperature | 70 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.309 kg |
| Material base plate | Die-cast aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R432037645 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.309000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought


