Aventics Single subbase, thread connections on the side R432031845
€36.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R432031845
Manufacturer Nr.
R432031845
Aventics R432031845 VENTILBLECH ISO2-SGL-3/8NPT
Frequently Bought Together
-
This Item:
€36.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822354008 PRA-DA-080-0250-0-2-2-1-1-1-BAS
€243.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480680697 RTC-DA-025-0500-HD-MBM41ISMBLP000P0P0
€2,356.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Standards and Regulations | ISO 5599-1 |
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Compressed air connection input | 3/8 NPTF |
| Compressed air connection output | 3/8 NPTF |
| Max Working Pressure | 16 bar |
| Number of valve positions | 1 |
| Color | Silver gray |
| Min to Max Ambient temperature | -25 °C - 70 °C |
| Connection exhaust | 3/8 NPTF |
| Working pressure min. | -.95 bar |
| Manufacturer Nr. | R432031845 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




