Aventics Rückschlagventil, Serie QR1-ANR R432000422 QR1-S-ANR-D516-N018
€17.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R432000422
Manufacturer Nr.
R432000422
QR1-S-ANR-D516-N018
Frequently Bought Together
-
This Item:
€17.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series 581, size 4 5814113100 V581-5/2SR-024DC-I4-1P22-HBX-AA-X-S-T1
€404.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480325560 AS1-ACC-G014
€798.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss 1 | Ø5/16 |
| Typ Druckluftanschluss 1 | Steckanschluss |
| Typ Druckluftanschluss 2 | Außengewinde |
| Bauart | Sitzventil |
| Druckluftanschluss 2 | 1/8 NPT |
| Betriebsdruck min. | 0.8275 bar |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Mediumstemperatur min. | 0 °C |
| Mediumstemperatur max. | 60 °C |
| Medium | Druckluft |
| Liefereinheit | 5 Stück |
| Gewicht | 0.0136 kg |
| Werkstoff Gehäuse | Messing |
| Werkstoff Dichtungen | Acrylnitril-Butadien-Kautschuk |
- Qn = 280 l/Min ... 2 000 l/Min
| Manufacturer Nr. | R432000422 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.013600 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





