Aventics Rückschlagventil, Serie QR1-ANR R432000417 QR1-S-ANR-D014-N018
€15.65
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R432000417
Manufacturer Nr.
R432000417
QR1-S-ANR-D014-N018
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480643195 MSC-DA-016-0100-HG-EE-EE-02-M-R-0-0-BAS
€1,527.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480058291 KPZ-M3-025-020-040-000-000-000-002-00022
€259.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss 1 | Ø1/4 |
| Typ Druckluftanschluss 1 | Steckanschluss |
| Typ Druckluftanschluss 2 | Außengewinde |
| Bauart | Sitzventil |
| Druckluftanschluss 2 | 1/8 NPT |
| Betriebsdruck min. | 0.8275 bar |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Mediumstemperatur min. | 0 °C |
| Mediumstemperatur max. | 60 °C |
| Medium | Druckluft |
| Liefereinheit | 5 Stück |
| Gewicht | 0.0136 kg |
| Werkstoff Gehäuse | Messing |
| Werkstoff Dichtungen | Acrylnitril-Butadien-Kautschuk |
- Qn = 280 l/Min ... 2 000 l/Min
| Manufacturer Nr. | R432000417 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.013600 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



