Aventics End plate kit for D-Sub R422P03355 ES05-KIT SUBD-B+RIGHT-R422003355
€101.60
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422P03355
Manufacturer Nr.
R422P03355
ES05-KIT SUBD-B+RIGHT-R422003355
Aventics End plate kit for D-Sub R422P03355 ES05-KIT SUBD-B+RIGHT-R422003355 is available to buy in increments of 5
Frequently Bought Together
-
This Item:
€101.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480328454 AS1-ACC-G014
€173.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480664697 KPZ-M3-063-103-194-000-000-000-002-00032
€773.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | End plate |
| Type | type B |
| Compressed air connection 1 | G 3/8 |
| Port 3 / 5 | G 3/8 |
| Pilot connection | G 1/8 |
| Pilot control exhaust | G 1/8 |
| Delivery unit | 5 piece |
| Type | Multipole |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 8 bar |
| Min. ambient temperature | 5 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Min. medium temperature | 5 °C |
| Max. medium temperature | 50 °C |
| electr. connection | D-Sub plug, 25-pin, on the side |
| Protection class | IP50 |
| Mounting screw | Hexalobular socket (TORX) ISO 10664-10 |
| Tightening torque for mounting screws | 0.9 Nm |
| Housing material | Polyoxymethylene, Polyamide |
| Screws material | Stainless Steel |
| Manufacturer Nr. | R422P03355 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



