Aventics Blanking plate R422P02718 ES05-BLANKING-PLATE
€12.36
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422P02718
Manufacturer Nr.
R422P02718
ES05-BLANKING-PLATE
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480757699 AV-AV03X16-PROFIBUSDP
€2,690.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0820027977 DISTRIBUTEUR ELECT Sans bobine
€195.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Blanking plate |
| Delivery unit | 5 piece |
| Min. ambient temperature | 5 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Min. medium temperature | 5 °C |
| Max. medium temperature | 50 °C |
| Mounting screw | Hexalobular socket (TORX) ISO 10664-10 |
| Tightening torque for mounting screws | 0.9 Nm |
| Housing material | Aluminum |
| Screws material | Steel |
| Manufacturer Nr. | R422P02718 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




