Aventics Supply plate R422102810 ES05-D3/8 + ECHAPP
€101.02
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422102810
Manufacturer Nr.
R422102810
ES05-D3/8 + ECHAPP
Frequently Bought Together
-
This Item:
€101.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480661991 CCI-DA-080-0094-0071224310000200000000-B
€399.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1824210234 MAGNETSPULE 240V/50H
€34.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Base plate |
| Compressed air connection 1 | Ø 3/8 |
| Port 3 / 5 | Ø 3/8 |
| Delivery unit | 1 piece |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 8 bar |
| Min. ambient temperature | 5 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Min. medium temperature | 5 °C |
| Max. medium temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Mounting screw | Hexalobular socket (TORX) ISO 10664-10 |
| Tightening torque for mounting screws | 0.9 Nm |
| Seal material | Aluminum |
| Screws material | Steel |
| Manufacturer Nr. | R422102810 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




